Ważniejsze daty z życia Stowarzyszenia Dziennikarzy im. Władysława Reymonta:

4.11.1998 r.

Zebranie założycielskie
Uczestniczy 27 osób, które stają się członkami - założycielami Stowarzyszenia
Uchwalony zostaje Statut Stowarzyszenia
Wybrano Komitet Założycielski w składzie: Ball Jolanta, Dąbrowski Janusz, Tabencki Jan i Zalewski Marian.

21.04.1999 r.

Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał Stowarzyszenie Dziennikarzy imienia Władysława Reymonta do rejestru stowarzyszeń.

20.12.1999 r.

Walne Zebranie
Przyjęto do Stowarzyszenia 9 osób
Wybrano zarząd w składzie: prezes Miazek  Ryszard, wiceprezesi: Dąbrowski Janusz i Dźbik Włodzimierz, sekretarz: Ball Jolanta, skarbnik: Rajewski Wiesław, członkowie: Szopa Henryk i Zalewska Marianna. Wybrano Komisję Rewizyjną w składzie: przewodniczący - Gmitruk Janusz, wiceprzewodniczący - Cichecki Henryk, sekretarz - Strzelec Ewa, członkowie - Nerć Krzysztof i Śledziewski Antonii.

17.08.2000 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie wpisał Zarząd do rejestru Stowarzyszeń w pozycji RST 3671

20.09.2000 r.

Podpisano umowę użyczenia z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego na pomieszczenie w budynku przy Alei Wilanowskiej 204 w Warszawie.

22.09.2000 r.

Urząd Skarbowy Warszawa Mokotów nadał NIP 501-31-10-100

18.12.2004 r.

Walny Zjazd
Wybrano nowy zarząd: Ryszard Miazek - prezes, Marianna Zalewska i Janusz Dąbrowski - wiceprezesi, Elżbieta Osińska - Kassa - sekretarz , Wiesław Stefaniak - skarbnik, oraz Janusz Zwoliński i Jan Tabencki - członkowie.
Komisja Rewizyjna ukonstytuowała się następująco: Janusz Gmitruk - przewodniczący, Henryk Cichecki - wiceprzewodniczący, Ewa Strzelec - sekretarz oraz Jolanta Ball i Krzysztof  Nerć - członkowie.

Luty 2005 r.

Rozpoczęcie działań związanych z organizacją Otwockiego Koła Stowarzyszenia Dziennikarzy im. Władysława Reymonta.

21.02 2005 r.

Podpisanie umowy z Otwockim Centrum Kultury - Muzeum Ziemi Otwockiej dotyczącej nieodpłatnego udostępnienia Stowarzyszeniu Dziennikarzy im. Władysława Reymonta pomieszczenia w budynku Muzeum Ziemi Otwockiej.

Czerwiec 2006 r.

W osiemdziesiątą rocznicę śmierci Władysława Reymonta oraz w sto dziesiątą rocznicę Jego debiutu książkowego "Pielgrzymka do Jasnej Góry"  (pierwszego  po polsku napisanego nowoczesnego reportażu) Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Reymonta ogłosiło otwarty konkurs na reportaż z Pielgrzymki na Jasną Górę  - Anno Domini 2006

5.04. 2008 r.

Walny Zjazd
Wybrano nowy zarząd: Marian Zalewski - prezes, Janusz Dąbrowski i Robert Matejuk - wiceprezesi, Elżbieta Osińska - Kassa - skarbnik, Małgorzata Marciniuk - sekretarz,  Krzysztof Karman i Janusz Tabencki  - członkowie
Komisja Rewizyjna  ukonstytuowała się następująco: Janusz Gmitruk - przewodniczący, Elżbieta Kapkowska, Marek Połomski, Ryszard Zając i Janusz Zwoliński - członkowie

21.05. 2011 r.

Walny Zjazd
Wybrano nowy zarząd: Marek Kassa – prezes Stowarzyszenia Robert Matejuk – wiceprezes,
Janusz Dąbrowski - wiceprezes, Małgorzata Marciniuk, Krzysztof Nerć, Jan Tabencki, Krzysztof Karman.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli:  Janusz Gmitruk – przewodniczący,
Wojciech Nalazek, Andrzej Budzyński, Jolanta Ball, Michał Rajtar