W dniu 05 października 2020 r. w Warszawie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Stowarzyszeniem Dziennikarzy im. Władysława Reymonta.  Podpisanie tego dokumentu jest wypełnieniem jednej z uchwał VI Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia, obradującego 18 czerwca 2018 roku.

Wg zapisów Porozumienia, Strony będą współpracować ze sobą, miedzy innymi w celu promocji i upowszechniania kultury oraz tradycji ruchu strażackiego, wyrażających się w bezinteresownej pomocy ludziom i służenia Ojczyźnie.  W szczególności obie organizacje podejmować będą wysiłki w inicjowaniu i przeprowadzaniu wspólnych przedsięwzięć, o charakterze kulturalno-oświatowym, szkoleń dziennikarskich, popularyzacji i eksponowaniu tradycji i współczesnego oblicza Związku OSP RP oraz ochotniczych straży pożarnych. Ważnym polem współpracy w najbliższym okresie będą obchody setnej rocznicy powstania Związku OSP RP oraz prace Związku dotyczące opracowania i wdrażania strategii „Florian 2050”.

Zarząd Stowarzyszenia