Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej – Adam Nowak, wspólnie z pierwszym przewodniczącym Krajowej Rady Akademickiej ZMW ,,Wici” w 1981 r. – Marianem Zalewskim pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i patronatem medialnym Stowarzyszenia Dziennikarzy im. Władysława Reymonta, ogłaszają Konkurs na wspomnienia pt. „Moja przygoda z ZMW”.

Konkurs adresowany jest do działaczy akademickich (byłych studentów i pracowników naukowych) Związku Młodzieży Wiejskiej. Inspiracją jego ogłoszenia jest przypadająca na dzień 17 stycznia 2021 roku 40-ta rocznica I Krajowej Konferencji Akademickiej ZMW ,,Wici” i powołania Tymczasowej Krajowej Rady Akademickiej ZMW ,,Wici”.

Nie publikujemy regulaminu, nie narzucamy ścisłej tematyki, objętości i formy opracowań. Ważne, aby dotyczyły one obecnych refleksji z ówczesnej przygody w tworzeniu i działaniu Związku w latach 1980 – 1985: inspiracje, motywy, pierwsze kroki, trudności i blaski w działalności na uczelniach, w tym w okresie stanu wojennego, konsekwencje pozytywne i negatywne z przynależności, ich wpływ na przyszłe życie zawodowe i społeczno-polityczne dzisiaj już dorosłych Obywatelek i Obywateli RP.

Swoje wspomnienia z tamtych lat, zilustrowane zdjęciami, nadsyłajcie do 05 stycznia 2021 roku, na adres Stowarzyszenia Dziennikarzy im. Władysława Reymonta, Al. Wilanowska 204, 02-765 Warszawa, w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Moja przygoda z ZMW”.

Jednocześnie prosimy, aby fakt wysłania swoich wspomnień konkursowych potwierdzić pocztą elektroniczną na adres: wici1981@ op.pl

O plonie konkursu poinformujemy w rocznicę I krajowej Konferencji Akademickiej ZMW ,,Wici”. Podejmiemy również starania, aby dorobek konkursu opublikować w okolicznościowym wydawnictwie.

Marian Zalewski                                                                                     Adam Nowak

b. przewodniczący                                                                       Prezes Zarządu Krajowego

Krajowej Rady Akademickiej ZMW ,,Wici”                                                   Związku Młodzieży Wiejskiej

Warszawa, 26 października 2020 r.